Ile kosztuje TAXI?


Sprawdź ceny taksówek w całej Polsce. Prezentujemy zestawienie cen taxi, stawki za kilometr oraz ważnych rzecz związanych z opłatami za przejazd taksówką.

Ile kosztuje taxi

Ceny przejazdów taxi w poszczególnych miastach mogą różnić się od siebie znacząco. Ma na to wpływ wiele czynników, podstawowym jest długość kursu taksówką. W końcowy koszt przejazdu taxi jest wliczana opłata początkowa. Jest ona doliczana do rachunku bez względu na długość kursu, jej cena nie zmienia sie. Zwykle koszt opłaty początkowej mieści się w zakresie od 6 do 9 zł.

Na cenę przejazdu taxi ma również wpływ godzina zamawianego kursu. W nocy cena za przejazd wzrasta. Średnio w zależności od wielu warunków przejazd taxi kosztuje, od 15 do 35 zł. Koszty przejazdów taxi są różne. Dla klientów chcących zaoszczędzić korporacje taksówkarskie oferują zniżki dla zamawiających przez internet lub aplikację mobilną.

Ile kosztuje 1 km taxi?

Koszt przejazdu taxi za 1 kilometr zależy od strefy, w której przejazd się odbywa. Taxi kosztuje najmniej w strefach I i II. Zwykle obejmują one granice miasta. Ceny wyższe. obejmują strefy III oraz IV, znajdujące się poza granicami miasta. Klienci, wybierając przewoźnika, największą uwagę zwracają na cenę końcową kursu.

Tanie taxi

Według statystyk przeprowadzonych przez jedną z firm taksówkarskich najtańsze przejazdy taxi oferowane są w Kaliszu. W tym mieście średnia cena za kurs wynosi około 15 złotych. Warto dodać, że przejazd taxi mniejszych miejscowościach takich jak Kalisz są krótsze w porównaniu do większych miast. Niska cena przejazdów to jeden z warunków, który wpływa na wybór klientów. Często osoby zamawiające przejazdy taxi zwracają uwagę na stan techniczny pojazdu oraz umiejętności jazdy kierowcy.

Ceny taksówek w największych polskich miastach, gdzie zapłacimy najwięcej, a gdzie najmniej?

Ile trzeba zapłacić za taksówkę w Warszawie lub w Krakowie? Czy są tam najwyższe stawki, czy są miasta, w których zapłacimy więcej? W poniższym artykule przedstawiamy stawki dla Taxi dla dużych polskich miast. 

Ile zapłacimy za taxi w Warszawie?

Statystycznie prawie pół miliona Polaków korzysta codziennie z usług taksówki, z czego około aż 80% przejazdów jest wykonywana w 20 największych miastach Polski. Liderem największej ilości przejazdów jest Warszawa, w której jeździ ponad 11 tysięcy taksówek. W Warszawie nie tylko jeździ najwięcej taksówek, ale również mimo konkurencji stawki są największe. Wynika to głównie z wysokiej opłaty początkowej, która wynosi aż 8 złotych. Przeciętna stawka za kilometr za I taryfę wynosi 3 zł.

Jak stawki taxi w Warszawie wypadają na tle innych miast?

Niewiele mniej zapłacimy w Katowicach oraz w Trójmieście, opłata początkowa wynosi tam odpowiednio 7/7,50 zł, a stawka za kilometr około 2,50 zł w obydwu przypadkach. Niewiele różnią się stawki w Krakowie, gdzie jedynie cena za kilometr zmniejsza się do 2,30 zł.

Najtańsze taksówki w polskich miastach

Najmniejszą opłatę początkową znajdziemy w Szczecinie, gdzie wynosi ona około 4,20 zł, stawka za kilometr wynosi 2,30 zł. Pod względem stawki za kilometr na pierwszym miejscu znajdziemy Łódź, gdzie wynosi ona 1,80 zł, lecz opłata początkowa około 6 zł. Również w Białymstoku cena za taksówkę nie jest wygórowana, ponieważ wynosi ona 2 zł za kilometr i 5 zł opłaty początkowej.


Liczba wyświetleń: 10601