Taksówka cena za kilometr


Uzyskaj informację na temat ceny taxi za kilometr. Przedstawiamy zestawienie cen taxi za kilometr oraz opłat dodatkowych związanych z transportem taksówką.

Taksówka cena za kilometr

Koszt przejazdu taxi za kilometr jest uregulowany w cenniku przewoźnika. Cena za kilometr różni się w zależności od miasta i obowiązującej średniej wysokości cen, ale także od strefy i taryfy, w której przejazd się odbywa. Koszt za przejazd obliczany jest przez taksometr, kierowca taksówki musi wybrać obowiązującą taryfę. Warto wiedzieć, w jakich godzinach oraz dniach obowiązują wybrane ceny. Koszt za kilometr w taksówce jest najmniejsza w taryfie nr. I oraz rośnie wraz z kolejnymi strefami. Koszty przejazdu taxi za kilometr w strefie pierwszej zaczynają się już od 2 zł. Zamawiając kurs taksówką, należy pamiętać, że do rachunku nie zalicza się jedynie cena za przejechane kilometry, ale także opłata początkowa pobierana niezależnie od długości kursu.

Kiedy 2 taryfa taxi? 2 strefa taxi?

Przejazdy taxi odbywają się w dwóch strefach. Pierwsza obejmuje granice administracyjne miasta, natomiast druga znajduje się poza jego obrębem. W każdej ze stref znajdują się po dwie taryfy. Przejazdy taxi na terenie miasta w dni poniedziałek-niedziela od 6:00 do 22:00 zaliczają się do pierwszej taryfy, przejazdy od 22:00 do 6:00 oraz w święta kwalifikują się już do II taryfy. Na takiej samej zasadzie działają taryfy w drugiej strefie. Taryfa 3 obowiązuje od 6:00 do 22:00 przez cały tydzień oprócz niedziel i świąt, natomiast taryfa 4 działa w pozostałe godziny. Cena przejazdu za kilometr rośnie wraz z numeracją taryfy taxi.


Liczba wyświetleń: 4367