Ile można zarobić na taxi? – zarobki taksówkarzy


Dowiedz się, ile można zarobić na taxi oraz jakie są zarobki kierowców taksówki. Prezentujemy porównanie zarobków taksówek w różnych miastach.

Wynagrodzenie kierowców taksówki zależy przede wszystkim od miasta. W mniejszych miastach te zarobki są przeważnie mniejsze niż w dużych miastach ze względu na mniejszą ilość klientów, pokonywane odległości czy przez korki. Wynagrodzenie zależy również od czasu jakiego spędza za kierownicą oraz w jakich godzinach jeździ i w których dniach tygodnia. Innymi słowami w jakiej taryfie jeździ. Im więcej tych godzin kierowca przepracuje, tym więcej zarobi. Kolejnym aspektem jest forma zatrudnienia – czy jest to własna działalność czy praca w korporacji taksówkarskiej.

Jaki zarobek na taxi?

Szacowane zarobki taksówkarzy wahają się między 6 a 12 tyś.zł. Jednak po pokryciu wszelkich kosztów działalności ta kwota może zmniejszyć się ponad dwukrotnie.

Zarobki na taxi. Jakie opłaty?

W przypadku prowadzenia własnej firmy taksówkowej musimy wziąć pod uwagę takie koszty jak: podatek, paliwo, składki zdrowotne, ZUS, ubezpieczenie, naprawy samochodu, opłaty za terminal.

Natomiast w przypadku pracy dla korporacji przychodzi opłata dla centrali korporacji, która wynosi kilkaset złotych. Opłata ta pozwala na utrzymanie infrastruktury, opłacenie osób przyjmujących zgłoszenia telefonicznie.


Liczba wyświetleń: 1030