Jakie auto na taxi? Który samochód jest najlepszą taksówką?


Ranking samochodów do taxi! Uzyskaj informację, jaki samochód nadaję się najlepiej do taksówek. Jakie auto do taxi najlepiej wybrać? W artykule uzyskasz odpowiedź na to pytanie.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu, które będzie jeździło jako taksówka? Przedstawiamy wymagania oraz najbardziej popularne samochody, które służą do przewozów taksówkarskich.

Taksówki zgodnie z polskim prawem to oznakowane samochody osobowe przeznaczone do transportu drogowego, muszą posiadać odpowiednie wyposażenie i spełniać warunki przewozu osób.

Wyposażenie taksówek – jakie warunki muszą spełniać

Samochód przeznaczony na taxi powinien być wyposażony w co najmniej dwa miejsca przeznaczone dla pasażerów (w przypadku taksówki bagażowej w jedno), dwoje drzwi z boku każdego nadwozia, posiadanie podświetlonego napisu „TAXI” na dachu samochodu. Napis ten powinien być dobrze widoczny zarówno w dzień jak i w nocy. Kolejnym warunkiem są widoczne szczegóły dotyczące szczegółów stawek przejazdu, taryf itp. Ostatnim wymogiem jest miejsce na zamontowanie taksometru oraz kasy fiskalnej.

Taksówki powinny być również sprawnie technicznie, bezpieczne, wykazywać niskie spalanie oraz posiadać klimatyzacje, ponieważ ciężko sobie wyobrazić jazdę bez klimatyzacji w okresie letnim.


Najpopularniejsze auta wśród taxi

Wśród najpopularniejszych samochodów wykorzystywanych jako taxi znajdziemy takie modele jak: Mercedes, Citroen, Toyota, Fiat oraz Renault. Jeszcze niedawno jednymi z najpopularniejszych modeli był Mercedes Klasy E, Volkswagen Passat i Audi A6 z silnikami Diesla, natomiast obecnie popularność zdobywają układy hybrydowe. Aktualnym czynnikiem, który bierze górę jest cena paliwa, przez którą kierowcy biorą pod uwagę przede wszystkim ekonomiczność oraz serwisowanie.

Ciekawą opcją jest wybór samochodu ze skrzynią automatyczną, co znacznie ułatwia prace kierowcy oraz poprawia komfort pasażerów. Podsumowując: nie można więc jednoznacznie powiedzieć jaki samochód najlepiej nada się na taxi, należy wziąć pod uwagę kilka czynników i wtedy zdecydować co będzie najbardziej opłacalne i wygodne.


Liczba wyświetleń: 1498