Jaka kasa fiskalna do taxi?


Uzyskaj informację, jaką kasę fiskalną najlepiej wybrać do taksówki. Posiadanie kasy fiskalnej w taksówce jest obowiązkiem każdego taksówkarza. Dzięki naszym radom wybierz najlepszą kasę dla swojego biznesu!

Posiadanie kasy fiskalnej jest obowiązkiem taksówkarza. Musi ona spełniać wymogi prawne określone przez rozporządzenie w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

Wyróżnia się dwa rodzaje kas fiskalnych dla taksówkarzy: zintegrowane kaso-taksometry, mobilne kasy fiskalne.

Zintegrowana kasa fiskalna – wygodne, wielofunkcyjne rozwiązanie. Możliwość obsługi całego kursu za pomocą jednego przycisku, przesyłanie informacji o realizowanych kursach bezpośrednio do korporacji.

Mobilna kasa fiskalna do taxi-możliwość odłączenia od taksometru i zabrania do domu, co gwarantuje bezpieczeństwo danych w przypadku włamania. Jednym z najpopularniejszych modeli tego typu jest kasa Vega Taxi E. Kasa ta daje możliwość tworzenia raportów i analiz na podstawie zgromadzonych danych.

Kasa fiskalna do taksówki – sprawy urzędowe

Kasa fiskalna dla taksówkarzy wymaga załatwienia spraw urzędowych – fiskalizacji w Urzędzie Skarbowym oraz legalizacji w Urzędzie Miar. Należy również pamiętać o przeglądzie dla urządzeń fiskalnych dla taksówkarzy co najmniej raz na dwa lata.


 Podsumowanie

Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu kasy fiskalnej jest cena. Kasa fiskalna nie musi kosztować więcej niż 1500zł, jednak nie należy też zbytnio oszczędzać, ponieważ sprawna i solidna kasa usprawni i zaoszczędzi wiele nerwów w trakcie pracy.  Warto również zebrać i porównać opinie o producentach oraz produkcie, który nas interesuje. Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest rozmiar. Im mniejsza, tym wygodniejsza będzie w trakcie wykonywania pracy, ponieważ warto wziąć pod uwagę to iż nie ma w samochodzie zbyt dużo miejsca na zamontowanie kasy.


Liczba wyświetleń: 1049